Crystal Palace remisuje z Evertonem w cieniu Glasnera

Burzliwy dzień dla Crystal Palace zakończył się ciężko wywalczonym remisem 1:1 z Evertonem. Orły, pod tymczasowym kierownictwem Raya Lewingtona i Paddy’ego McCarthy’ego po mianowaniu Olivera Glasnera na nowego menedżera, były bliskie zdobycia wszystkich trzech punktów, ale zostały powstrzymane przez spóźniony strzał głową Amadou Onany.

Glasner, obserwujący mecz z trybun, był świadkiem dobrze zorganizowanej drużyny Palace, przypominającej jego poprzednie zespoły, stosującej zwartą formację 5 z tyłu z atakującymi pełnymi obrońcami. Ta zmiana taktyczna była odpowiedzią na ostatnie problemy defensywy, która straciła 14 bramek w ostatnich czterech meczach.

Oszałamiające trafienie Jordana Ayew w połowie drugiej połowy dało Palace prowadzenie, ale ich radość była krótkotrwała, ponieważ Onana wzniósł się najwyżej, by zdobyć wyrównanie sześć minut później.

Pomimo braku potencjalnego zwycięstwa, punkt może okazać się kluczowy dla Palace w ich walce ze spadkiem. Obecnie zajmują 15. miejsce w tabeli, pięć punktów od strefy spadkowej.

Dla Evertonu remis przedłuża ich passę bez zwycięstwa w lidze do ośmiu meczów. Niewykorzystane okazje Dominica Calverta-Lewina sprawią, że menedżer Sean Dyche będzie sfrustrowany, ponieważ jego drużyna pozostaje tuż nad strefą spadkową dzięki różnicy bramek.

Wyciszona reakcja kibiców gospodarzy odzwierciedlała ich rosnące niezadowolenie z występów drużyny. Chociaż ucieczka z dolnej trójki jest pozytywna, Everton desperacko musi znaleźć sposób na zakończenie passy bez zwycięstwa i wspiąć się w tabeli.

Wpływ Glasnera, choć nie był fizycznie obecny na linii bocznej, był widoczny w taktycznym podejściu Palace. Ich solidność w defensywie i groźba kontrataków dają wgląd w kierunek, w którym austriacki menedżer chce poprowadzić klub. Obie drużyny będą jednak musiały zająć się swoimi niedociągnięciami, jeśli chcą osiągnąć pożądane wyniki w tym sezonie.

Chcesz tanią koszulki piłkarskie wyprzedaż? Zapraszam do odwiedzenia mojej strony