Wszyscy piłkarze Interu Mediolan wspólnie świętują zwycięstwo

Inter Milan pokonał AC Milan 2-1 i ma szansę na wczesne zdobycie mistrzostwa pięć kolejek przed końcem sezonu.

Derby Mediolanu, które odbyło się 22 kwietnia, zapisze się w historii, gdy Inter Milan pokonał lokalnego rywala AC Milan 2-1, kontynuując serię sześciu zwycięstw nad AC Milan i zapewniając sobie mistrzostwo Serie A pięć kolejek przed zakończeniem sezonu. Ten mecz nie tylko decydował o mistrzostwie, ale mógł również wpłynąć na przyszłość trenera AC Milan, Stefano Pioliego.

Dla AC Milan to starcie było szczególnie ważne, ponieważ przegrali oni ostatnie pięć bezpośrednich spotkań. Kolejna porażka z Interem Mediolan oznaczałaby ustanowienie przez nich najdłuższej serii przegranych w derbach Mediolanu, co byłoby ogromnym obciążeniem zarówno dla drużyny, jak i dla trenera Pioliego, którzy starają się uniknąć takiej historycznej hańby.

Lautaro świętuje wraz z kolegami z drużyny ostateczne zwycięstwo

Natomiast dla Inter Milan cel był większy: nie tylko kontynuować zwycięstwa nad AC Milanem, ale także wczesne zapewnienie sobie mistrzostwa pięć kolejek przed zakończeniem sezonu Serie A. Dla nich zwycięstwo na terenie rywala z Mediolanu było więc okazją do chwały. Inter Mediolan wyraźnie nie chciał przegapić takiej szansy i zrobił wszystko, aby ją wykorzystać.

Mecz rozpoczął się od zaciętej walki obu drużyn. Inter Mediolan wyszedł na prowadzenie w 13. minucie, gdy Lautaro Martinez, w numerze 10 Inter Milan Koszulki Piłkarskie Wyprzedaż, wykorzystał podanie od Nicolò Barelly i strzelił gola na 1-0. AC Milan zdołał wyrównać w 28. minucie. Jednak w drugiej połowie Chalhanoglu, po podaniu od Dženiferie, zdobył decydujące trafienie, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo 2-1.

Dla kibiców Inter Milan to było wymarzone zakończenie. Zwycięstwo spowoduje, że Inter Mediolan wyprzedzi AC Milan w historii mistrzostw, zajmując drugie miejsce z 20 tytułami mistrza, tylko za Juventusem, który zdobył 36 tytułów. To również oznacza, że koszulka Inter Milan w przyszłym sezonie zostanie ozdobiona złotą gwiazdką symbolizującą dziesięć mistrzostw.

Ten mecz odbył się na boisku AC Milan, a zwycięstwo Inter Milan może oznaczać koniec ery Pioliego. Seria sześciu kolejnych porażek z Interem Mediolan byłaby ogromnym wstydem zarówno dla AC Milanu, jak i dla jego kibiców, co najprawdopodobniej oznaczałoby ostatni miesiąc pracy Pioliego w AC Milan!