Al-Nassr FC odpada w ćwierćfinale Ligi Mistrzów AFC po rzutach karnych przeciwko Al Ain FC

Ogólne wyniki Al-Nassr FC pod wodzą trenera Luisa Castro spadły w marcu. Najpierw drużyna zremisowała z najniżej notowanym zespołem Hassamit w 22. kolejce ligowej, a następnie poniosła dwie porażki z rzędu w pierwszej rundzie ćwierćfinałów Ligi Mistrzów AFC, przegrywając 0: 1 z Al Ain FC na wyjeździe, a także przegrywając w lidze z panującymi mistrzami Buraidai. Chociaż Al-Nassr FC zajmuje obecnie drugie miejsce w lidze, to ma już 12 punktów straty do lidera Riyadh Crescent i jest praktycznie poza wyścigiem o tytuł.

Z tytułem ligowym poza zasięgiem, Liga Mistrzów AFC stała się najważniejszym celem dla Al-Nassr FC w tym sezonie. W tym meczu Al-Nassr FC wrócił do domu, aby ponownie zmierzyć się z Al Ain FC. To, czy Luis Castro będzie w stanie poprowadzić swój zespół do odwrócenia deficytu 0-1 w pierwszym meczu i zachowania twarzy u siebie, stało się w centrum uwagi fanów. Niestety, Al-Nassr FC przegrało w rzutach karnych, mimo wyrównania w regulaminowym czasie gry i doprowadzenia do dogrywki, i odpadło z ostatniej ósemki Ligi Mistrzów AFC.

Al-Nassr FC wystawił na ten mecz takie gwiazdy jak Cristiano Ronaldo, Mane, Ottavio i Brozovic, chcąc odwrócić losy spotkania u siebie. Al-Nassr FC wykorzystał przewagę własnego boiska i rozpoczął mecz. W 6. minucie Trezise dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, a główka Amriego minęła bramkę. W 28. minucie Romero posłał bezpośrednią piłkę ze środka boiska, a Rahimi szybko wyszedł do przodu, aby mieć szansę na jedno dotknięcie i spokojnie wepchnął piłkę do bramki, dając Al Ain FC prowadzenie 1-0.

W 34. minucie Garib posłał dośrodkowanie z lewej strony boiska, ale piłka trafiła w poprzeczkę i odbiła się od niej. Al Ain, który uciekł z bramką, powiększył swoje prowadzenie w 45. minucie, kiedy Palacios posłał bezpośrednią piłkę z połowy boiska i zdołał skontaktować się z Rahimim, który otworzył wynik dla swojej drużyny, który strzelił w róg siatki, zwiększając przewagę do dwóch bramek. Kiedy kibice myśleli, że Al-Nassr FC jest na dobrej drodze, Mane, który nosi Koszulka Al Nassr FC nr 10, wkroczył do akcji. W 50. minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy, bramkarz Ain popełnił błąd, a Mane dryblingiem minął rywala i popędził z piłką w kierunku bramki, gdzie Ghalib wepchnął piłkę do pustej siatki i pomógł Al-Nassr FC wrócić do szatni z wynikiem 1-2.

Na początku drugiej połowy Ottavio przyjął bezpośrednią piłkę od kolegi z drużyny i oddał potężny strzał, który został odbity do siatki przez bramkarza przeciwników. Po wyrównaniu Al-Nassr FC dostrzegł nadzieję na wyrównanie dużego wyniku. Druga połowa była emocjonująca, a zarówno Therese, jak i Shamsie zdobyli bramki dla swoich drużyn. W dogrywce Al-Nassr FC doznał ciosu. W 96. minucie Yehya został ukarany czerwoną kartką za faul, pozostawiając Al-Nassr FC z jednym zawodnikiem w składzie. Bramkarz wybił piłkę, a Shamsie wyrównał na 3:3. W ostatnich chwilach dogrywki Cristiano Ronaldo zrehabilitował się za swój słaby występ, wygrywając rzut karny w polu karnym i samemu go wykonując, co doprowadziło do brutalnych rzutów karnych.

Jednak szczęście Al-Nassr FC wydawało się kończyć w rzutach karnych. Pierwszy starter Brozovic podyktował rzut karny, a drugi Trezise trafił w obramowanie bramki. Ostatecznie Al Ain FC wyeliminował Al-Nassr FC 7-5 dzięki bardziej konsekwentnemu wykonywaniu rzutów karnych i awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów AFC.