Podwójna bramka Kane'a dla Bayernu Monachium, który pokonał Lazio i awansował do ostatniej ósemki Ligi Mistrzów

Podwójna bramka Kane’a dla Bayernu Monachium, który pokonał Lazio i awansował do ostatniej ósemki Ligi Mistrzów

Bayern Monachium pokonał Lazio 3:0 w fazie pucharowej Ligi Mistrzów, a angielski piłkarz Harry Kane zdobył dwa gole, awansując do ostatniej ósemki rozgrywek z łącznym wynikiem 3:1. Chociaż Lazio miało swoje szanse na objęcie prowadzenia, napastnik Immobile nie trafił w bramkę, co ostatecznie oznaczało kłopoty dla drużyny.

Na początku meczu Lazio grało spokojnie i wyrafinowanie, frustrując Bayern. Naciskali Bayern w środku pola i często stwarzali zagrożenie. W 10. minucie Immobile otrzymał podanie od kolegi z drużyny i skierował piłkę tuż obok słupka w polu karnym. W 22. minucie Lazio miało kolejną szansę, gdy strzał Cataldiego został sparowany przez bramkarza Bayernu Neuera.

Dwie minuty później przewidywania się sprawdziły. Sprytna główka Kane’a dała Bayernowi prowadzenie przed przerwą. Umiejętności bramkarskie Müllera pomogły Bayernowi zwiększyć przewagę, gdy przekierował potężny strzał De Ligta w tył siatki.

W 38. minucie Bayern miał świetną okazję do objęcia prowadzenia, gdy Muller, który ma Koszulka Bayern Monachium z numerem 25, główkował w polu karnym, a strzał Guerrero minął bramkę. W tym momencie Kane pokazał swoje wyostrzone wyczucie bramki i doskonałą umiejętność główkowania i wpakował piłkę do bramki, pomagając Bayernowi wyrównać wynik na 1-1. Ten gol nie tylko przełamał impas na boisku, ale także pozwolił Bayernowi zobaczyć nadzieję na powrót.

Na tym występ Kane’a się nie zakończył. W 66. minucie drugiej połowy, noszący koszulki piłkarskie wyprzedaż Bayernu z numerem 10, Sane uderzył na bramkę w polu karnym, Kane po raz kolejny pokazał swój spokój i umiejętności strzeleckie, tylny punkt strzału, aby złamać bramkę, kończąc drugi stopień dobrego występu. Gol nie tylko pomógł Bayernowi wyprzedzić łączny wynik 3-1, ale także sprawił, że 70 000 fanów w tłumie wrzało z podniecenia!

Zwycięstwo oznaczało, że Bayern dotarł do ostatniej ósemki Ligi Mistrzów po raz dwunasty w ostatnich 13 sezonach i zmniejszyło presję na menedżera Tuchela, który ma odejść pod koniec sezonu. Wcześniej pojawiły się plotki, że Tuchel stanie w obliczu natychmiastowego zwolnienia, jeśli Bayernowi nie uda się awansować.

Lazio po raz kolejny odpadło w fazie pucharowej Ligi Mistrzów, nie oddając ani jednego celnego strzału w całym meczu i odpadając w niesławie. Przed tym meczem Bayern przeżywał kryzys, a wczesne odpadnięcie z Ligi Mistrzów jeszcze by go pogłębiło. Jednak ostatecznie awansowali do ostatniej ósemki, po raz kolejny udowadniając, że zespół wciąż ma to, czego potrzeba.

Chociaż zwycięstwo Bayernu opierało się bardziej na indywidualnych umiejętnościach Kane’a i Mullera niż na ogólnej koordynacji taktycznej, to wciąż jest to potężna siła, która może zranić przeciwników, tak jak zrobili to przeciwko Lazio.

Dla Lazio, nigdy nie wygrali meczu pucharowego Ligi Mistrzów. Dlatego też nie musimy wyolbrzymiać pełnego odrodzenia Bayernu. Mówienie o ich upadku może być nieco przesadzone, ale zespół nadal musi wprowadzić ulepszenia w swojej ogólnej taktyce.