Chelsea awansuje do ostatniej ósemki Pucharu Anglii po thrillerze, w którym Gallagher staje się bohaterem The Blues

Chelsea pokonała Leeds United 3:2 w piątej rundzie Pucharu Anglii i w kolejnej rundzie zmierzy się z Leicester City. W tym meczu Chelsea została zepchnięta na skraj zagłady przez swoich przeciwników, ale zmiennik Gallagher strzelił zwycięską bramkę w ostatniej minucie meczu, aby uratować swoich kolegów z drużyny noszących koszulki piłkarskie wyprzedaż The Blues.

Menedżer Mauricio Pochettino posadził na ławce kilku kluczowych graczy, takich jak Gallagher, Palmer i Chilwell, aby dać odpocząć swoim gwiazdom w środowym meczu z Leeds United. Mecz ten był również postrzegany jako kluczowa bitwa dla Chelsea, aby wyjść z cienia porażki w finale Pucharu Ligi z Liverpoolem.

Leeds United rozpoczęło mecz od zaciekłego ataku. W 8. minucie James zmarnował dobrą okazję do wpakowania piłki do bramki. Jednak Leeds United nie zmarnowało kolejnej szansy, gdy Anthony ograł Caicedo i asystował przy główce Josepha, aby postawić Chelsea na nogi.

Na szczęście odpowiedź Chelsea nadeszła szybko i zaledwie sześć minut później Caicedo zrekompensował swój błąd asystą, która pomogła Jacksonowi wyrównać. Pod koniec pierwszej połowy, w 37. minucie, odwrócone trójkątne podanie Sterlinga z pola karnego spotkało się z Mudrickiem, który złapał piłkę od kolegi z drużyny i strzelił do domu. Chelsea weszła w drugą połowę z prowadzeniem 2-1.

Jednak w drugiej połowie Chelsea nie kontynuowała tempa z pierwszej połowy, ale oddała kontrolę Leeds United. W 58. minucie Joseph z Leeds United ponownie strzelił głową po dośrodkowaniu Anthony’ego, wyrównując wynik. Leeds United nadal naciskało na Chelsea, dopingowane przez 3500 kibiców, którzy przyjechali z daleka, i w pewnym momencie zdenerwowało graczy The Blues.

Gdy mecz zbliżał się do dogrywki, Enzo Fernandez dośrodkował ukośną piłkę w pole karne, a Gallagher przedarł się, by zdobyć zwycięską bramkę, pomagając Chelsea zakwalifikować się do ostatniej ósemki Pucharu Anglii w ekscytujący sposób.

To był mecz, w którym można było zobaczyć mieszankę starego i nowego w drużynie Chelsea, z młodszymi graczami stopniowo przejmującymi płaszcz swoich poprzedników i wykorzystującymi zaszczyt noszenia Koszulka Chelsea, aby wygrać dla swojej drużyny. Doskonały występ Gallaghera pokazał ludziom nadzieję na przyszłość Chelsea, a także dał menedżerowi Mauricio Pochettino nowe przemyślenia na temat formacji na następny mecz.